Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście

Światowe wybrzeże o długości 1,16 miliona kilometrów posiada dziesiątki tysięcy plaż. Niektóre z nich, takie jak Rio de Janeiro i Honolulu, są znane na całym świecie, podczas gdy inne są znane tylko lokalnej ludności. W naszym dzisiejszym przeglądzie - mało znane, ale bardzo piękne plaże świata, które zaskoczą nawet doświadczonych turystów.

Zawartość

  • Do zazdrości: najlepsze plaże Europy;
  • Z białym piaskiem i turkusowymi falami: najlepsze plaże dwóch Ameryk;
  • Złote piaski „czarnego kontynentu”: najpiękniejsze plaże Afryki;
  • Malownicze i nietknięte: najpiękniejsze plaże świata i najlepsze plaże Azji;
  • Od północy na południe: najpiękniejsze plaże Rosji.

Do zazdrości: najlepsze plaże Europy

Pierwsze miejsca w rankingach najpiękniejszych plaż na świecie regularnie zajmują hiszpańska Formentera, grecki Navagio i włoski Positano. Nie zadziwią cię tym? W takim razie poniżej mniej turystyczne opcje.

Najpiękniejsza plaża na Sardynii - Porto Giunco, Włochy

Spośród 200 pięknych plaż sardyńskich, Porto Giunco wyróżnia się rozmiarem (ponad 800 metrów) - nawet w szczycie sezonu nie bywa zatłoczony. Szeroka tafla różowatego piasku oddziela lagunę od morza, gdzie mieszkają różowe flamingi. W barach można kupić napoje, wynająć leżak i parasol. Na skałach nad Porto Giunco wznosi się 9-metrowa aragońska wieża z XVII wieku - strome wspinaczki wynagradzane są wspaniałą panoramą okolic. Najbliższym miastem od Porto Giunco jest Villasimius. Z Cagliari droga zajmie około godziny.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Piękna ukryta plaża Grecji - Aretes, Chalkidiki

Przy przepływie turystów w liczbie 22 milionów rocznie z całego świata, trudno oczekiwać spokoju na greckich plażach. Jednak w odosobnionych zatokach z sosnowymi lasami zatoki Aretes można poczuć, jakie były Chalkidiki przed boomem turystycznym.

Na największej plaży działa bar tylko w szczycie sezonu, na pozostałych nie ma obsługi, więc lepiej zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz.

Niedaleko plaży znajduje się mały hotel i tawerna. Aretes znajduje się 5 km od wioski Toroni, po asfaltowej drodze, z krótkim odcinkiem drogi gruntowej na końcu.

Najpiękniejsza plaża Francuskich Pirenejów - Argelès-sur-Mer, Langwedocja-Roussillon

7-kilometrowa nadbrzeżna strefa miasteczka Argelès-sur-Mer została uhonorowana niebieską flagą i uważana jest za jedną z najczystszych na świecie i najlepszą w tej części francuskiego wybrzeża. Dla tych, którzy preferują żwir, nieco dalej w Raku znajduje się 2-kilometrowe kamieniste wybrzeże. Najbardziej przyjemna jest centralna część plaży, do której przylega promenada i sosnowy las. Można zatrzymać się w samym Argelès-sur-Mer, malowniczym miasteczku w stylu katalońskim z dobrze zachowanymi zabytkowymi uliczkami w centrum. Podróż własnym samochodem z turystycznego Collioure zajmie nie więcej niż 15 minut, a ich własna plaża nie jest tak atrakcyjna.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Z białym piaskiem i turkusowymi falami: najlepsze plaże dwóch Ameryk

Ipanema, Copacabana czy Miami Beach? Te wybrzeża świata są szeroko znane nawet bez naszego udziału. Opowiemy o innych plażach dwóch Ameryk, które należą do najlepszych na świecie.

Najpiękniejsza plaża w Brazylii - Fernando de Noronha

Brazylia zajmuje 50% terytorium Ameryki Południowej - i najlepsze plaże tego kraju. Odwiedź wulkaniczny archipelag Fernando de Noronha zlokalizowany godzinę drogi morskiej od kontynentu - jego plaże uważane są za najpiękniejsze na świecie, ale nawet wśród nich wyróżnia się Baía do Sancho. Zejście na brzeg będzie wymagało przejścia po drewnianych mostkach, stromych schodach i ostrych kamieniach. Ale wartość efektu: miękki piasek, przejrzysta woda, bujna roślinność tropikalna, możliwość pływania wśród żółwi morskich, delfinów, albatrosów i bezpiecznych dla ludzi rekinów. Czy to nie najlepsze miejsce na świecie? Z dużych miast Brazylii najłatwiej dotrzeć na archipelag samolotem, a następnie do Baía do Sancho autobusem.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza plaża pomiędzy dwoma oceanami - Cayo de Agua, Wenezuela

Najpiękniejsza plaża Wenezueli znajduje się na krańcowym zachodnim krańcu rezerwatu archipelagu Los Roques, około 45 minut drogi morskiej od wyspy Gran Roque, lokalnego centrum turystycznego. Mała wyspa plażowa Cayo de Agua jest znana na całym świecie ze śnieżnobiałego piasku, niesamowitego niebieskiego koloru wody morskiej i naturalnej „grodzi” - piaszczystego mielizny pomiędzy wyspami, po której można przechadzać się pomiędzy dwoma oceanami. Można dotrzeć na wyspę z wycieczką lub samodzielnie, wynajmując łódź.

Pamiętaj, że na terenie rezerwatu nie ma źródeł słodkiej wody, sklepów ani innej infrastruktury.
Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza plaża na świecie z historycznym zabarwieniem - Playa Ruinas, Meksyk

El Castillo to starożytny kompleks świątyń Majów w Tulum na Półwyspie Jukatan. Z ruin otoczonych tropikalną roślinnością można zejść na małą, niezwykle piękną plażę. Aby zrobić sobie zdjęcie bez tłumu turystów z całego świata, przyjdź przed godziną 10 rano lub po godzinie 16 po południu. Resztę czasu można spędzić na malowniczej plaży El Paraiso, której nazwa („raj”) mówi sama za siebie. Tulum znajduje się około 180 km od Cancun, najłatwiej dotrzeć do miasteczka samochodem lub autobusem z centrum transportowego regionu - miasta Playa del Carmen.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza „piracka” plaża - Dry Tortugas, Floryda, USA

Główną atrakcją Wysp Dry Tortugas w Zatoce Meksykańskiej jest Fort Jefferson, fortyfikacja zbudowana w XIX wieku do walki z piratami. Delikatne białe piaski rozciągają się wzdłuż całego wybrzeża, również pod murami starego fortu. Spokojna turkusowa woda i atmosfera jak z „Piratów z Karaibów” przydzielają Dry Tortugas zasłużone miejsce na liście najpiękniejszych plaży świata. Aby dostać się na wyspy, można wynająć łódź lub wsiąść na prom z Key West, podróż w jedną stronę zajmie 2,5 godziny.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Złote piaski „czarnego kontynentu”: najpiękniejsze plaże Afryki

Kiedy mowa o wybrzeżu Afryki, pierwsze miejsce zajmują ulubione wśród rosyjskich turystów:

  • Egipt
  • Maroko
  • Tunezja

Jednak wakacje plażowe na brzegach „czarnego kontynentu” nie kończą się na tych krajach.

Najpiękniejsza plaża na Seszelach - Anse Lazio, Mahé

Turystyka stanowi nawet do 50% gospodarki Seszeli. Dlaczego - zrozumieć można na widokowej plaży Anse Lazio na Mahé. Spokojna, krystalicznie czysta woda, łagodne zejście, bogaty świat morski - tutaj świetnie spędzą czas zarówno nurkowie, jak i rodziny z dziećmi z całego świata. Aby odpocząć na Anse Lazio, najlepiej zarezerwować pokój w luksusowym hotelu Four Seasons Seychelles. Jeśli podróżujesz z innej części wyspy, lepiej przyjechać wcześniej, ponieważ miejsc parkingowych jest niewiele. Następnie czeka na ciebie 20-minutowy zejście z góry i kontrola bezpieczeństwa hotelu.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza plaża żółwiowa na świecie - Nosy Iranja, Madagaskar

Nosy Iranja - dwie małe wyspy archipelagu Nosy Be, połączone długim mielizną. Podczas odpływu można przejść przez mieliznę z jednej wyspy na drugą - ale uważaj na przypływ! Wybrzeża Nosy Iranja-Be zachwycają delikatnym białym piaskiem, najczystsza akwamarynowa wodą laguny, bogata tropikalna roślinnością i możliwość podziwiania morskich żółwi, które nocą składają jaja na plaży Nosy Iranja-Keli.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza plaża w RPA - Bloubergstrand, Kapsztad

Długą nazwę najpiękniejszego wybrzeża Kapsztadu można przetłumaczyć jako „Plaża pod niebieską górą”. Ta tafla białego piasku rozciąga się wzdłuż całego wybrzeża na 48 kilometrów i jest znana na całym świecie z wspaniałego widoku na Górę Stołową, która wznosi się nad koblaltowymi wodami zatoki. Kąpiel w wietrznej strefie wybrzeża jest chłodna - ale można podziwiać popisy surferów i kite-surferów, którzy dodają krajobrazowi fotogeniczności. W pobliżu Kapsztadu wzdłuż morza rozciąga się prestiżowa dzielnica z modnymi restauracjami, gdzie można zjeść obiad, podziwiając ekskluzywny widok na morze.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Malownicze i nietknięte: najpiękniejsze plaże świata i najlepsze plaże Azji

Wielu turystów jest przekonanych, że najpiękniejsze plaże na świecie znajdują się w Azji. Nie będziemy się spierać - wybierzemy jedynie spośród niezliczonych opcji te mniej zatłoczone, dla najbardziej inspirujących zdjęć na świecie.

Najpiękniejsza nieturystyczna plaża Tajlandii - Koh Yao Noi

Jeśli zatłoczone brzegi Phuketu już cię znudziły, wsiądź na rejsową łódkę i udaj się w podróż na wschód. W zatoce Ao Phang znajdziesz dwa wysepki, które nie zostały jeszcze zepsute turystyczną infrastrukturą. Droga do większości plaż prowadzi grząskimi drogami bez oznak cywilizacji, a szansa spotkania na białym piasku innych wczasowiczów z całego świata nie jest tak duża. Dzięki ograniczeniom rozwoju infrastruktury turystycznej, wyspa została uhonorowana nagrodami Conservation International i National Geographic Traveler.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza plaża w Goa - Ashvem, Goa

Brak ludzi, spacerujących psów i wszechobecnych krów, czysty piasek i zachwycające widoki, dyskretna infrastruktura, aby komfortowo spędzić wakacje w jedności z naturą - to rzadkie połączenie dla wybrzeżnego stanu Goa. Na plaży Ashvem jest wszystko, czego potrzeba - i brak wszystkiego, co niepotrzebne. W turystycznie nietłumionym okresie żółwie zielone składają jaja w czystym, drobnym piasku Ashvema, których młode można spotkać w wodzie zimą. Wzdłuż długiej piaszczystej plaży rosną malownicze palmy kokosowe i nawet baniany. Na brzegu lepiej rozstawić się z dala od skalistych wychyleń w morze, gdzie mogą być ostre kamienie.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza plaża w Birmie - Ngapali

Najlepszy kurort w Birmie, Ngapali, na razie nie jest przeciążony wczasowiczami z różnych krajów świata. Pas gęstego białego piasku rozciąga się pomiędzy błękitnym morzem i palmami na 3 km, tworząc malownicze zatoki i niewielkie zatoczki. W 2016 roku plaża została uznana za najlepszą w Azji przez Tripadvisor. Pomimo obfitości hoteli i restauracji, nawet w szczycie sezonu jest wystarczająco miejsca na spokojny odpoczynek, ale miłośnicy usług plażowych mogą zamówić masaż lub zjeść obiad w jednej z kawiarni z widokiem na morze.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Od północy do południa: najpiękniejsze plaże Rosji

Rosja zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby plaży. Zaskoczeni? A przecież długość linii brzegowej naszego kraju wynosi 23000 km - i na niej znajduje się wiele plaż, godnych uznania za najpiękniejsze na świecie.

Najpiękniejsza plaża rosyjskiej Bałtyku - Jantarowy, Kaliningrad

Pierwsza i obecnie jedyna plaża w Rosji, uhonorowana honorowym wyróżnieniem na świecie - niebieską flagą, znajduje się w Jantarowym, około 50 km od Kaliningradu. Piasek nad chłodnym, ale płytkim morzem jest bardzo czysty, brzeg jest dobrze wyposażony, w tym dla osób z ograniczoną mobilnością. Turystów na kilometrowej plaży nie jest zbyt wielu nawet w szczycie sezonu.

Przyjemnym bonusem jest możliwość znalezienia kawałka bursztynu po burzy.
Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
‎Bursztynowy na Mierzei Kurońskiej. Zdjęcie: Belikart / Shutterstock

Najpiękniejsza plaża Morza Czarnego - Mierzeja Belyaus, Krym

Jeśli chcesz odpocząć od tłumów i pozostać sam na sam z cudowną krymską przyrodą, twój wybór padnie na przylądek Tarchankut. Pomiędzy słynnymi skałami rozsiane są urocze plaże, które ze względu na biały piasek i turkusową wodę, przejrzystą nawet po burzach, nazwano „Krymskimi Malediwami”. Mierzeja Belyaus, dzieląca Morze Czarne i zatokę Donuzlav, niewątpliwie jest najbardziej malowniczym miejscem w regionie, a nawet na świecie.

Na mierzei znajduje się hotel i pole namiotowe, ale większość turystów przyjeżdża tu jako dzikusy, aby mieszkać w namiotach - na 10-kilometrowej plażowej przestrzeni znajdzie się miejsce dla wszystkich.
Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Najpiękniejsza plaża wybrzeża Pacyfiku - Trizozierie, Kraj Nadmorski

Czysty piaszczysty pas między morzem a słodkowodnymi jeziorami u podnóża pagórków przez długi czas był zamkniętą strefą przygraniczną. Plaże zatoki Trizozierie nie są dzisiaj zatłoczone przez wczasowiczów z różnych części świata, ale są doskonale wyposażone - są tu miejsca do odpoczynku z grillem i bazy turystyczne, gdzie można przenocować z widokiem na słynną skałę Kraser. Dojazd do zatoki jest możliwy z Nachodka lub Władywostoka autobusem lub samochodem po asfaltowej drodze z krótkim odcinkiem gruntu.

Najpiękniejsze plaże na świecie, o których nie słyszeliście
Źródło

Mamy nadzieję, że nasza recenzja zainspiruje cię do nowych podróży po malowniczych wybrzeżach świata. Wszystkie najbardziej przydatne i interesujące informacje dla podróżników znajdziesz na stronie Travelask.ru.

Redaktor: Daria Ivanushkina

Wybierz swój język

Wybierz swoją walutę

W stosownych przypadkach ceny zostaną przeliczone i pokazane w wybranej przez Ciebie walucie. Waluta, w której płacisz, może się różnić w zależności od rezerwacji. Może również obowiązywać opłata za usługę.